Jak smakuje karta?

Jak smakuje karta?

17 czerwca w Józefosławiu odbył się 5. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa połączony z Piknikiem Rodzinnym, na którym pracownicy urzędu zachęcali wszystkich mieszkańców do wyrobienia Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca.

Stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.
Do grona posiadaczy Karty dołączyło w tym dniu 119 osób.
Dla wszystkich, którzy wyrobili Kartę podczas pikniku, przygotowano słodką niespodziankę w postaci ciasteczka z wizerunkiem Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca.

Podczas imprezy na stoisku gminy szczególną uwagę poświęcono tematyce rozliczania podatków. Co roku w gminie przybywa mieszkańców, jednak nie wszyscy dokonują zmiany miejsca zamieszkania. Dlatego zachęcano do zwracania uwagi podczas wypełniania deklaracji PIT na pole dotyczące adresu zamieszkania, gdyż podatki rozdzielane są między gminy według miejsca zamieszkania podatnika. Wszystkim zainteresowanym skierowaniem swoich podatków do gminy Piaseczno wręczano formularz aktualizacyjny ZAP-3, który trzeba złożyć w piaseczyńskim Urzędzie Skarbowym.

Jeśli nie zdążyli Państwo wyrobić Karty podczas pikniku w Józefosławiu, zapraszamy do siedziby Referatu Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie. Kartę będzie można również uzyskać podczas innych imprez plenerowych organizowanych w naszej gminie. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej.