PO KARTĘ W SOBOTĘ

15 czerwca zapraszamy osoby niemające czasu w tygodniu, aby skorzystały z możliwości uzyskania Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. W tym dniu urząd pracuje w godzinach 8.00-16.00.

Sobota jest dniem pozwalającym na załatwienie spraw, na które w ciągu tygodnia brakuje nam czasu, dlatego w sobotę 15 czerwca Referat Obsługi Karty Mieszkańca serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Puławskiej 5. Wyrobienie karty trwa zaledwie kilka minut, a karta wydawana jest od ręki. Na miejscu można również wykonać bezpłatnie niezbędną do umieszczenia na karcie fotografię. Kto nie zdąży wyrobić karty w sobotę, może wziąć udział w niedzielnym (16.06) Ekopikniku Józefosławia i Julianowa. Karta wydawana będzie na jednym ze stanowisk Urzędu Miasta na terenie Obserwatorium Astronomicznego przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu. Zapraszamy od godz. 14.00.

O Kartę można również wnioskować on-line, bez wychodzenia z domu, na stronie www.karta.piaseczno.eu.

Karta uprawnia do darmowych przejazdów gminną komunikacją na liniach „L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno. Oferuje również zniżki na komunikację ZTM wynikające z programu Warszawa+. Dostępna jest również bogata oferta rabatowa Partnerów Programu oraz usługi Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

Przypomnijmy, że Piaseczyńską Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy, kto mieszka w gminie Piaseczno, a ponadto rozlicza swój podatek dochodowy w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Osoby niezameldowane na stałe w gminie Piaseczno, ale mieszkające na jej terenie, składając wniosek, okazują pierwszą stronę deklaracji PIT za 2018 r. z potwierdzeniem wpływu do Urzędu Skarbowego w Piasecznie i wskazaniem adresu zamieszkania w gminie Piaseczno.

 

Szczegółowe zasady przyznawania karty oraz aktualna oferta rabatowa  dostępne są na www.karta.piaseczno.eu.