Korzyści przybywa

Minęły dwa miesiące od wprowadzenia Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Do tej pory wydano już 5000 kart i zainteresowanie programem nie maleje.

Od początku marca posiadacze karty korzystają już z bezpłatnych przejazdów gminnymi liniami L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39 oraz ulg oferowanych przez partnerów Programu. Dotychczas rabaty w wysokości od 5 do 40% zaoferowało siedem podmiotów działających w naszej gminie: Fitness For Ladies, Piłkarskie Przedszkole GOL, Hurtownia Materiałów Budowlanych MB Piaseczno, piekarnia Lepioszka, Centrum Stomatologii Vita-Dent, WPI Taxi Piaseczno oraz Taxi Piotr. Aktualna lista partnerów i zniżek jest dostępna na stronie www.karta.piaseczno.eu. To nie koniec atrakcji oferowanych przez kartę, ponieważ projekt stale się rozwija i do programu zgłaszają się nowi partnerzy.

– Cieszy mnie dynamiczny rozwój Programu i zainteresowanie nim zarówno mieszkańców, jak i partnerów. To dowód na to, że taka inicjatywa była potrzebna i że jest zgodna z oczekiwaniami naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Zdzisław Lis. – Zależy nam na promowaniu firm działających w naszej gminie i sukcesywnym zwiększaniu przywilejów dla mieszkańców. Nasze działania podejmowane w związku z Programem sprawiają, że Piaseczno staje się jeszcze bardziej atrakcyjne i coraz więcej osób decyduje się na odprowadzanie tu podatków.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki darmowym przejazdom coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z komunikacji miejskiej, co przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń emitowanych przez samochody i pozwala chronić naszą gminę.

Przypomnijmy, że Piaseczyńską Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy, kto mieszka w gminie Piaseczno, a ponadto rozlicza swój podatek dochodowy w tutejszym Urzędzie Skarbowym. Osoby niezameldowane na stałe w gminie Piaseczno, ale mieszkające na jej terenie, składając wniosek, okazują pierwszą stronę deklaracji PIT za 2016 lub 2017 r. z potwierdzeniem wpływu do Urzędu Skarbowego w Piasecznie i wskazaniem adresu zamieszkania w gminie Piaseczno.

Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne i można do niego przystąpić w dowolnym momencie. Karty wydawane są w Referacie Obsługi Karty Mieszkańca na ul. Puławskiej 5 w Piasecznie. Wniosek można złożyć osobiście lub wypełniając formularz na stronie internetowej www.karta.piaseczno.eu. W przypadku odbioru karty przez osobę upoważnioną konieczne jest przedstawienie upoważnienia oraz kserokopii dokumentu tożsamości wnioskodawcy (do wglądu).

Wszelkich informacji udziela Referat Obsługi Karty Mieszkańca, tel. 22 726 80 43, e-mail: karta@piaseczno.eu.