Darmowe linie „L”

W piaseczyńskich autobusach linii L honorowana jest Piaseczyńska Karta Mieszkańca uprawniająca m.in. do darmowych przejazdów komunikacją gminną.

Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oferuje darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach „L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno. Programem objęte są następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-17, L-19, L-23, L-24, L-25, L-32, L-39, L-52. Darmowy przejazd przysługuje na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

Są także rabaty oferowane przez partnerów prywatnych. Szczegóły oferty rabatowej znaleźć można na stronie głównej oraz w zakładce Partnerzy..

– Oferta ulg i rabatów Karty powinna przekonać osoby niezdecydowane na rozliczanie się w naszej gminie oraz dać pewne przywileje tym, którzy od lat płacą swój podatek w Piasecznie. Będziemy starać się aby lista podmiotów uczestniczących w tym Programie cały czas się powiększała i aby nasi mieszkańcy mieli dostęp do szerokiej gamy propozycji oferowanych przez naszych partnerów– mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

W chwili obecnej z programu Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca korzysta blisko 34 tys. mieszkańców.

– Zapraszamy mieszkańców do biura przy ul. Puławskiej 5, nie ma dużych kolejek i mieszkańcy obsługiwani są na bieżąco – mówi Tomasz Pawlak, kierownik Referatu Innowacji Miejskich. – Osoby składające wniosek przez Internet mogą odebrać u nas swoją kartę już po dwóch dniach – dodaje.

Przypominamy, że karta dostępna jest dla mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie wskazując jako swoje miejsce zamieszkania Gminę Piaseczno.

Wniosek można złożyć przez Internet, wypełniając specjalny formularz elektroniczny umieszczony w zakładce „Złóż wniosek”.